جاذبه های گردشگری گرجستان

جاذبه های گردشگری تفلیس

دیدنی های تفلیس به عنوان بزرگترین شهر گرجستان شما را مجذوب خود خواهد کرد. این شهر با جمعیت 1.5 میلیون نفری خود پایتخت گرجستان است و جاهای دیدنی در خود جای داده است. تور گرجستان تفلیس بهترین فرصت برای بازدید از مکانهای دیدنی تفلیس است. میدان آزادی و خیابان روستاولی تفلیس گرجستان, دریاچه لیسی (Lisi Lake),محله حمام ها, پارک آبی (آکوا پارک), کلیسای صخره ای گرجستان, پارک ریکه تفلیس گرجستان (Rike park ), پل صلح, کلیسای جامع تثلیث, شهر سیقناقی, شهر سنگی اوپلیستیخه(uplistsikhe) از مناطق دیدنی گرجستان هستند.

جاذبه های گردشگری باتومی

دیدنی های باتومی به عنوان یکی از شهرهای کشور گرجستان بسیار متنوع و سرگرم کننده است این شهر یکی از زیبا ترین بنادر و شهرهای قفقاز است که معمولا گردشگران تور گرجستان را بر آن می دارد که با انتخاب تور تفلیس باتومی به صورت ترکیبی حتما از این شهر و مناطق دیدنی باتومی دیدن کنند.

باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

 • باغ گیاه شناسی باتومی ، در 10 کیلومتری شمال بندر باتومی قرار دارد و 111 هکتار وسعت دارد. گیاه شناس روس آندری نیکلاویچ کراسنوف به کمک دو باغبان زبده گرجی آن را درسال میلادی 1880 بنیان گذاشت و رسما در1912 گشایش یافت.این باغ 5000 گونه ی گیاهی دارد که 1200 گونه ی آن رز است. اداره ی آن بعدها با آکادمی علوم گرجستان بود ولی از سال 2006 مستقل شده است. بخش های مهم باغ شامل بخش های : غرب آسیا، زلاند نو، آمریکای جنوبی، هیمالیا، مکزیک، استرالیا، مدیترانه، قفقاز، پارک ساحلی و باغ رز می باشد.به گفتۀ استاد مایکل سوکو ، هیچ کشور دنیا تنوع گیاهی و جانوری گرجستان را ندارد.مرداب های نیمه حاره ای ، مناطق نیمه بیابانی ، مناطق آلپاین و قله های پوشیده شده با برف در اینجا به فاصله صد کیلومتری از هم دیده می شوند. در گرجستان 14 محوطه طبیعی حفاظت شده ، 8 پارک ملی ( برای مثال پارک ملی بورجومی ، خاراگاولی که بزرگترین پارک اروپا بوده و عضو شبکه پارک های پن می باشد. ) ، 12 محوطه طبیعی حفاظت شده با مدیریت ، 14 بنای طبیعی و 2 باغ حفاظت شده وجود دارد.
 • ادامه مطلب
آکواریوم باتومی گرجستان

آکواریوم باتومی گرجستان

 • کشور گرجستان یکی از خوش پتانسیل ترین کشورهایی است که شما می توانید در آن از از جاذبه های بی نظیری استفاده کنید. یکی از جاذبه هایی که می توانید در تور گرجستان ببینید باتومی گرجستان میباشد،آکواریوم باتومی جز یکی از جاهای پر بازدید و کم نظیر در باتومی است که مردم از دیدنی های آبی آن بسیار لذت می برند.در واقع هر کس مسافر گرجستان شود خاطره ای از این آکواریوم را با خود به شهرش خواهد برد.این آکواریوم باطراحی منحصر به فردی که از ساحل باتومی، الهام گرفته توانسته یک مکان جذاب باشد.طراحی این آکواریوم به این صورت است که شما می توانید آن را به عنوان صخره ای موج آورده تصور کنید. نمایشگاه های داخلی این آکواریوم ۴ بخش جداگانه اند که اگر از بیرون به آن نگاه کنید حس می کنید که با ۴ سنگ بزرگ روبرو هستید.دیدنی های گرجستان تنها به این آکواریوم ختم نمی شود و شما می توانید از سایر دیدنی ها بازدید کنید.در هر کدام از این نمایشگاه ها دیدنی های جذابی در دسته بندی های خاصی قرار گرفته اند. این گونه ها در واقع از دریای اژه و و دریای سرخ و سیاه و اقیانوس کم نظیری مثل هند برداشت شده اند.بسیاری از آموزشگاه ها از این نمایشگاه ها به منظور آموزش به دانشجویان خود استفاده می کنند.
 • ادامه مطلب
بلوار باتومی در گرجستان

بلوار باتومی در گرجستان

 • هرکس به باتومی مرود دیر یا زود خود را در حال قدم زدن در بلوار باتومی یا همان باتومیس بلواری ، که پارکی به طول یک و نیم کیلومتر است و مقابل ساحل اصلی کشیده شده ، میابد.این بلوار پر از مسیرهای پیادروی، درختان زیبا و کافهاو بار های زیبای ساحلی است. به همی ایها یک چرخ و فلک غوپیکر را هم اضافه کنید که منعککنندی روح زندگی جاری در این بلوار است. همچنین در قسمتی از این بلوار فواره های زیبای موزیکالی قرار گرفته است که هر بیننده ای را محو خود می کند.
 • ادامه مطلب
پارک دلفینهای گرجستان

پارک دلفینهای گرجستان

 • دلفیناریوم باتومی در سال 1975 تاسیس شده است. این نمایش شامل 30 حرکت مختلف دلفین از جمله رقص ، بازی با توپ پرش از حلقه ، ایستادن روی دم و نمایشهای جذاب و خیره کننده دیگر است. سالن نمایش دلفین ها دارای 4 قسمت است و 703 تماشاگر را در خود جای می دهد.
 • ادامه مطلب
موزه استالین گرجستان

موزه استالین گرجستان

 • استالین یکی از رهبران شوروی سابق ، اهل گرجستان بود. استالین اهل باتومی نبود، بلکه او در گوری، یک شهر کوچک در گرجستان، به دنیا آمد ، اما یک موزه در باتومی به نام او (موزی استالین) یک بنای سرگرکننده است که توریست ها را با زندگی او آشناتر مکند. استالین بین ساهای ١٩٠١ و ١٩٠٢ تنها چند ماه در این ساختمان ساکن بود. او در طی مدت اقامتش در باتومی، به سازماندهی کارگران قیرکار کمک کرد و یک مرکز چاپ غیر قانونی هم راه انداخت. هرچند که او دو دهه بعد مشهور شد و هنگام اقامتش در باتومی، شاید فقط این کارگران قیرکار و کارمندان مرکز چاپ و پدر و مادر و اقوامش او را مشناختند. وسایلی از او به جا مانده که در این موزه به نمایش گذاشته شداند و از میان آها متوان به تختی که او در آن مخوابید و همچنین یک حولی بیدخورده اشاره کرد!
 • ادامه مطلب
قلعه ناریکالا «Castle Narykala» تفلیس گرجستان

قلعه ناریکالا «Castle Narykala» تفلیس گرجستان

 • قلعه باستانی ناریکالا یا دژ ناریکالا بر بلندای تپه های متاتسمیندا در تفلیس از قدیمی ترین سازه های این شهر به معنایlaquo; قلعه کوچraquo; میباشد. این قلعه در قرن چهارم ساخته شده و از مهمترین دیدنیهای تفلیس به شمار می رود. قلعه ناریکالا را با نام قلعه انتقام نیز می شناسند ناریکالا مشرف به شهر تفلیس، پایتخت گرجستان، و رودخانه کورا است. قلعه شامل دو بخش احاطه شده با دیواره های بلند واقع در یک تپه شیب دار بین حمام گوگرد و باغ گیاه شناسی تفلیس است. قسمت اصلی دیوار این قلعه در سال 1827 به علت زلزله آسیب دیده است. اکنون در این قلعه کلیسایی دایر است با ناقوسهایی قدیمی که بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.
 • ادامه مطلب
کلیسای سیونی « Sioni Cathedral» تفلیس گرجستان

کلیسای سیونی « Sioni Cathedral» تفلیس گرجستان

 • کلیسای سیونی در سمت راست رودخانه کورا قرار گرفته و یکی از مکانهای دیدنی تفلیس است که بنای آن در اواخر سده ششم و اوایل سده هفتم ساخته شده است؛ اما از این تاریخ به بعد بارها به دلایل مختلف از جمله حمله بیگانگان، بنای کلیسا تخریب و دوباره ساخته شده است. بعد ها این کلیسا به دستور شاه جلال الدین خوارزمشاه مورد تخریب قرار گرفت. کلیسای سیونی دارای یک صلیب نینوی مقدس است که نشان مسیحیت ارتودوکس میباشد. نمای داخلی این بنا را شخصی بنام گریگور گاگارین طراحی و نقاشی کرده است. تمامی بناکنندگان کلیسای سیونی در این مکان دفن شده اند.
 • ادامه مطلب
موزه ملی گرجستان Georgian National Museum

موزه ملی گرجستان Georgian National Museum

 • موزه ملی تفلیس International Museum Tblisi در نزدیکی میدان لیبرتیlaquo;میدان آزادی-Liberty Square» قرار گرفته و از به هم پیوستن چندین موزه و گالری به وجود آمده از کتاب های قدیمی گرفته تا آثار نفیس چوبی و شیشه ای و همچنین ابزار آلات جنگی در آن یافت می شود. در این موزه تابلوهای قاجاری، پارچه های دستباف، قرآن های قدیمی، کاشی های نقاشی شده، ظروف فلزی، شیشه ای و سنگی ایرانی نیز نگهداری می شود.
 • ادامه مطلب
بهترین هتل های تفلیس

بهترین هتل های تفلیس

 • شهر تفلیس مانند سایر مسیرهای گردشگری دارای هتل های عالی و لوکسمیباشد، که برای مسافران رفاه بیشتری را فراهم میکنند. در مطلب زیر به چند نمونه از این هتل های لوکس و زیبا با موقعیت مکانی آنها اشاره میکنیم :1- هتل هالیدی این | Holiday inn Tblisi : فاصله ی این هتل تا فرودگاه فقط 18 کیلومتر بوده و در کنار خیابان پکینی قرار گرفته است، موقعیت مکانی هتل هالیدی این تا مرکز شهر فاصله بسیار کمی داشته و مناسب میباشد. (تعداد اتاق : 28 عدد)2- هتل گرند تفلیس | Grand Hotel Tblisi : این هتل در مرکز تفلیس در محدوده ی بسیار پاکیزه (از نظر محیط زیستی) و زیبا قرار دارد. هتل گرند در روبروی هتل شرایتون تفلیس ساخته شده است. (تعداد اتاق : 32 عدد)3- هتل رادیسون بلو تفلیس | Radisson blu Tblisi : هتل پنج ستاره رادیسون بلو از موقعیت مکانی بسیار خوبی برخوردار بوده و در مرکز شهر قرار دارد، این هتل جزء 3 هتل برتر تفلیس انتخاب شده است. (تعداد اتاق : 249 )4- هتل بریتیش هاوس تفلیس | British House Hotel : این هتل نیز در مرکز شهر واقع شده و چهار ستاره میباشد. مسافران میتوانند به راحتی به مراکز تفریحی و گردشگری تفلیس دسترسی داشته باشند. (تعداد اتاق : 8 )5- هتل مریوت تفلیس | Marriot Hotel Tblisi : هتل ماریوت هتلی است زنجیره ای که در اکثر کشورها ساخته شده و شعبه دارد، هتل ماریوت تفلیس در بهترین نقطه از مرکز شهر واقع شده حدود 600 متر با میدان آزادی فاصله دارد. (تعداد اتاق : 127)6- هتل بوموند گاردن تفلیس | Beaumonde Garden Tblisi : این هتل شامل امکانات فراوان میباشد و با وسیله نقلیه حدود 10 تا 15 دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد (تعداد اتاق 45 )7- هتل پریماورا تفلیس | Primavera Tblisi : هتل چهار ستاره پریماورا در مرکز شهر تفلیس قرار گرفته و تا ایستگاه مترو خیابان روستاولی فقط 10 دقیقه پیاده روی دارد، موقعیت این هتل برای دسترسی به تمامی جاذبه های تفلیس بسیار مناسب میباشد. (تعداد اتاق : 28 )
 • ادامه مطلب
کارتلیس دِدا «Kartlis Deda»-مادرِ کارتلی

کارتلیس دِدا «Kartlis Deda»-مادرِ کارتلی

 • کارتلیس ددا یکی از سری مجسمه های تفلیس است که به مجسمه مادر گرجستان شهرت دارد. تندیس کارتلیس یک مجسمه بر قله بلندی های کناره شهر تفلیس، و بر روی "تپه های سولولاکی" ساخته شده و از تمام شهر دیده می شود. امروزه این مجسمه به عنوان نماد تفلیس شناخته شده وبیشترکشورهای شوروی سابق مانند ارمنستان و گرجستان شامل مجسمه مادر می باشند.این تندیس از جنس آلومینیم بوده و تمامی شهر تفلیس قابل رویت است، همچنین نشان دهنده زنی با شمشیری در یک دست و کاسه ای در دست دیگر می باشد. کاسه برای پذیرایی از کسانی که با صلح وارد گرجستان شده اند و شمشیر برای دشمنان گرجستان می باشد. کارتلیس ددا از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر تفلیس به شمار می رود. این مجسمه 20 متری در سال 1958 و به مناسبت 1500 سالگی شهر تفلیس به وسیله ی مجسمه ساز گرجی به نام الگوجا آماشوکلی ساخته شده است
 • ادامه مطلب
پارک ریکه تفلیس گرجستان-«Rike park»

پارک ریکه تفلیس گرجستان-«Rike park»

 • پارک ریکه از جاهای دیدنی تفلیس است. این مکان تفریحی گرجستان دسترسی آسان از پل صلح کالاتراوا به محله قدیمی شهر را دارد. همچنین امکان بازدید از قلعه نارلیکا نیز به وسیله تله کابین از این پارک امکان پذیر است. این پارک در سال ۲۰۱۳ میلادی ساخته شده و به بهره برداری رسیده است و ازمهمترین جاذبه های گردشگری تفلیس به شمار می رود.
 • ادامه مطلب
شهر سیقناقی گرجستان

شهر سیقناقی گرجستان

 • شهر سیقناقی یا شهر هرتی گرجستان در 120 کیلومتری جنوب شهر تفلیس در منطقه کاختی واقع شده است. قدم زدن در خیابان های سیقتاقی، خیابان های رمانتیک سنگ فرش شده و بالکن ها منبت کاری خانه ها بسیار جذاب و حیرت آور است. اگر مایل بودید به دور از هیاهوی شهر و در آرامش روزهایی را سپردی کنید حتما در تور گرجستان از این شهر هم دیدن کنید.
 • ادامه مطلب
شهر سنگی اوپلیستیخه(uplistsikhe)

شهر سنگی اوپلیستیخه(uplistsikhe)

 • اوپْلیسْتْسیخِ یا اوپلیس تسیخه به معنایlaquo;معبد خدایاraquo; شهری باستانی در گرجستان است که از تراشیده شدن صخرها ایجاد شده و درساحل غربی رودخانهٔ متکواری قرار گرفته است. شهر اوپلیس تسیخه به سه بخش شمالی، جنوبی و مرکزی تقسیم مشود که منطقه ای با وسعت تقریبی ۸ هکتار را در بر میگیرد. قسمت مرکزی، بیشترین ساختار سنگی را دارد و توسط یک تونل باریک به قسمت زیرین، متصل می شود. در بخش بالایی هم یک قصر سلطنتی سنگی مربوط به دوران مسیحیت وجود دارد که متعلق به قرن دهم میلادی است. این شهر از معروف ترین مناطق دیدنی تفلیس به شمار می رود.
 • ادامه مطلب
تله کابین آرگو باتومی «Argo Cable Car»

تله کابین آرگو باتومی «Argo Cable Car»

 • تله کابین آرگو گرجستان شهر باتومی را از بالاترین نقطه به شما نشان می دهد. این مرکز تفریحی در ارتفاعات منطقه کوهستانآنوریا قرار دارد و در بالاترین نقطه شاهد منظره فوق العاده ای از شهر باتومی گرجستان در بین دریای سیاه خواهید بود.
 • ادامه مطلب
برج الفبا باتومی

برج الفبا باتومی

 • برج الفبا باتومی با ارتفاع 130مترنمادی از 33 حروف الفبا گرجی استحروف بر روی برج به صورت مارپیچ نوشته شده است و از ساختار دی ان ای الگو گرفته شده، قدمت برج ب به 5 هزار سال قبل می رسد
 • ادامه مطلب
مجسمه یادبود مدیا باتومی

مجسمه یادبود مدیا باتومی

 • مجسمه مدیسمبلی است از شاهزاده اساطیر یونانی که در شهر باتومی گرجستان واقع شده است. مدیا نام زنی می باشد در اسطورها و داستاهای یونانی که از اهالی منطقه کولخیس در گرجستان بوده است. زمانی که یاسون برای یافتن پشم زرین به کولخیس می آید مدیا عاشق او شد و یاسون را در انجام شر های سخت پدر و سرانجام ربودن پشم زرین یاری داد بعد از آن آنها با هم گریختند و ازدواج کردند. بعدها یاسون او را رها کرد تا با گلاوکه، دختر کرئون ازدواج کند مدیا از شدت حسادت و خشم، گلاوکه و کرئون و فرزندان خود را کشت. امروزه این مجسمه یکی از دیدنی های باتومی می باشد که در منطقه ای زیبا قرار گرفته است.
 • ادامه مطلب
آبشار ماخونتستی باتومی

آبشار ماخونتستی باتومی

 • آبشار ماخونتستی که در 30 کیلومتری باتومی و نزدیکی شهر کِدا (Keda)، در ارتفاع 335 متری از سطح دریا قرار گرفته است. از این آبشار شاخه ای کوچک با ارتفاع 50 متری با یک گرداب بزرگ نشات گرفته است. آبشار ماخونتستی بسیار چشم گیر و فریبنده است تا جاییکه تعداد زیادی از گردشگران را به خود جلب می کند.
 • ادامه مطلب