جاذبه های گردشگری یونان

تاریخچه یونان

تاریخچه یونان

 • کشور یونان با مساحت 131940 کیلومتر مربع از یک شبه جزیره و 3087 جزیره که تنها حدود 300 جزیره آن مسکونی است تشکیل شده است. این کشور کوهستانی در جنوب شرقی اروپا قرار گرفتهو با کشورهای ترکیه ، مقدونیه , بلغارستان و آلبانی مرز مشترک دارد و شهر آتن پایتخت این کشور است.آتن پایتخت اساطیری یونان و مهد تمدن غرب, پرجمعیت ترین شهر یونان و شهرهای ستالونیک، پاترا، ایراکلیون و لاریسا دیگر شهرهایبزرگ یونان میباشند.بر اساس آمار اعلام شده 98 درصد مردم این کشور پیرو مذهب ارتدوکس،و بقیه را سایر ادیان تشکیل می دهندآتن زادگاه سقراط، افلاطون، ارسطو، دموستون و دیگر فلاسفه یونانی مباشد. به طور کلی کشور یونان به کشور هزار جزیره معروف است که هر یک از مناطق آن دارای ویژگهای منحصر به فردی از نظر آب و هوا، زیبایی و طبیعت است. آثار بنظیر تاریخی این شهر از جمله آکروپلیس هر ساله هزاران جهانگرد را به سوی خود جذب مکند.مکان های تاریخی اصلی آتن که در مرکز شهر واقع شده اند آکروپلیس و پارتنون که افق قابل دیدی را ایجاد کرده اندآمفی تئاترهای دایونیسیس و هرودس آتیکوموزه ملی تاریخی که اشیای آنتیک و قدیمی بسیار زیبایی را به معرض نمایش می گذارد.هتل های واقع در مرکز شهر آتن و هتل های مجلل ساحلی که در جزایر زیاد به چشم می خورند سالانه میزبان سیل گردشگران در این منطقه می باشند.آنچه که شما می توانید بخرید شامل طلا و نقره آلات، هنرهای دستی ، دست نوشته ها، سفال، چرم، ظروف مینا کاری شده، اجناس عقیق کاری شده و قالیچه می باشد.و مکان هایی که می توان از آنها خرید کرد شامل مراکز خرید داخل شهر ها، فروشگاه های کوچک و سوغاتی فروش های داخل هتل ها می باشند.رستوران ها و مراکز تفریحی درون شهر و رستوران هایی که غذای دریایی ارائه می دهند واقع درپیراووس و بندرگاه های دیگر و اجرای مراسم فرهنگی در شهرهای اصلی که شامل تئاتر، موزه ها و گالری ها می شود ازجمله مکان هایی هستند که می توانید از موسیقی و غذالذت ببرید.ورزش های ساحلی و آبی در جزایر که شامل قایق رانی، موج سواری، غواصی، چتربازی(در حالی که یک قایق شما را به سرعت میکشد) ، جت اسکی، کشتی سواری، ماهیگیری، گلف و آب درمانی و مراکز زیبایی درون هتل ها واجرای تورهای پیاده روی در جزیره از مواردی است کهمنحصر به فرد بوده و باید در نظر گرفته شود.
 • ادامه مطلب
تپه آکروپولیس یونان

تپه آکروپولیس یونان

 • تپه ای در مرکز آتن است که دژ دفاعی شهر بوده است و بعدها به مرکزی برای کاخ های اشراف تبدیل شده و با آغاز دموکراسی، معابد و ساختمان های عمومی در آن بنا گردید. امروزه قابل توجه ترین بخش آن ویرانه های به جا مانده از معبد آتنا به سبک دوریک است. این معبد با معماری "ایکتینوس"Iktinos و و در زمان "پریکلس"Pericles ، یعنی دوران طلایی یونان ساخته شد. معبد آتنا یا پارتنون جوان محل نگهداری گنجینه های بی شمار بوده، که قابل توجه ترین آنها مجسمه 11 متری آتنا بوده که فیدیاس با عاج آن را ساخته و با انواع جواهرات قیمتی تزئین نمود. پارتنون روی معبد قدیمی دیگری که خشایارشاه در حمله اش به آتن , آن را ویران کرد، ساخته شد. بعدها به عنوان کلیسا و در زمان عثمانی به عنوان مسجد از آن استفاده می شددر بخش دیگری از آکروپولیس معبد دیگری به نام ارختئونErechtheion یکی از آخرین بناهای آکروپولیس است. ارختیوس بالاتنه انسان و پایین تنه مار دارددر اسطوره ها معبد ارختئون در محل رقابت تن به تن خدایان پوزئیدون و آتنا برای مسلط شدن بر آتن بنا شد. در کف این معبد روزنه ای وجود دارد که می شود از آن تخته سنگی را دید که با اصابت سرنیزه سه سر پوزئیدن از آن چشمه ای جاری می شود و اولین درخت زیتون را که آتنا کاشته آبیاری می کند. مقبره Kekrops سرسلسله اسطوره ای خاندان سلطنتی آتن نیز اینجاست. ستون های این معبد که به شکل شش دوشیزه زیبا(Caryatids) هستند، در حال حاضر به موزه آکروپولیس منتقل شده اند و کپی آنها را می توان در معبد دید. این معبد قرن هفتم میلادی به کلیسا تبدیل شد ....امامعبد دیگری که در آکروپولیس قرار دارد، معبد آتنا-نیکه است و نیکه الهه پیروزی استتئاتر دیونوسوسDionysos که در بخش جنوبی آکروپولیس قرار دارد، قدیمی ترین مجموعه آکروپولیس است. این تئاتر به نام دیونوسوس خدای شراب و مستی ساخته شده بود و 64 ردیف و حدود 17000 نفر گنجایش داشت. ردیف اول با صندلی های مشخص برای افراد خاص در نظر گرفته شده است و هر صندلی مختص یک فرد خاص بودهاست.
 • ادامه مطلب
تپه لیکاوتوس در یونان

تپه لیکاوتوس در یونان

 • تپه ای بلند مانند آکروپولیس است. به خاطر منظره خوبی که از آتن دارد، هوای خنکش و پیاده روی برای گردشگران جذاب است.در روز خاصی آتنی ها بروی این تپه بادبادک هوا می کنند , در بالاترین نقطه این تپه نمازخانه سنت جورج،تئاتر و یک رستوران قرار دارد
 • ادامه مطلب
موزه ملی باستان شناسی در یونان

موزه ملی باستان شناسی در یونان

 • این موزه که در سال 1860 بنیان گذاری شده بزرگترین مجموعه آثار به جا مانده از یونان باستان در جهان(حدود 20000شیء) را در بر دارد. در بخشی از موزه که به تازگی گشایش یافته آثاری از تمدن مصر نیز یافت می شود. مجسمه اَفرودیت خندان، مجسمه کوروس، مونالیزای مذکر و ماسک های طلایی آثار برجسته این موزه هستند.
 • ادامه مطلب
موزه بناکی یونان

موزه بناکی یونان

 • این موزه مجموعه ای از اشیاء گردآوری شده توسط شخصی بنام آنتونیوس بناکیBenaki را شامل می شود. در این مجموعه جواهرات قدیمی یونانی، بیزانسی، ونیزی و... را می توان دید. آثار نقاشی و سرامیک نیز دیگر اشیاء این موزه را تشکیل می دهند.
 • ادامه مطلب
معبد پوزئیدون و دماغه Sounion در یونان

معبد پوزئیدون و دماغه Sounion در یونان

 • بازمانده های این معبد، با چشم انداز زیبایی از غروب و دریا(پوزئیدون فرمانروای دریاهاست)، محیطی دیدنی را به وجود آورده است. در گذشته مجسمه برنزی پوزئیدن در این معبد قرار داشته که در حال حاضر به موزه ملی باستان شناسی آتن منتقل شده است.
 • ادامه مطلب