جاذبه های گردشگری تفلیس

دیدنی های تفلیس به عنوان بزرگترین شهر گرجستان شما را مجذوب خود خواهد کرد. این شهر با جمعیت 1.5 میلیون نفری خود پایتخت گرجستان است و جاهای دیدنی در خود جای داده است. تور تفلیس بهترین فرصت برای بازدید از مکانهای دیدنی تفلیس است. میدان آزادی و خیابان روستاولی تفلیس گرجستان, دریاچه لیسی (Lisi Lake),محله حمام ها, پارک آبی (آکوا پارک), کلیسای صخره ای گرجستان, پارک ریکه تفلیس گرجستان (Rike park ), پل صلح, کلیسای جامع تثلیث, شهر سیقناقی, شهر سنگی اوپلیستیخه(uplistsikhe) از مناطق دیدنی گرجستان هستند.

پل صلح تفلیس

پل صلح تفلیس

  • پل صلح تفلیس واقع بر روی رودخانه کورا از دیدنیهای تفلیس است که به شکل کمان با طول 156 متر با همکاری گروه 200 نفری از سازندگا گرجی و ایتالیایی ساخته شده است. پل عابر پیاده تفلیس با شیشه و استیل و تعداد زیادی لامپ ال ای دی ساخته شده که نور پردازی منحصر به فردی را در زمان غروب به نمایش می گذارد. به دلیل پیوند بخش قدیمی شهر با بخش جدید شهر نام پل صلح را به آن داده اند.
  • ادامه مطلب
کلیسای جامع تثلیث

کلیسای جامع تثلیث

  • کلیسای جامع تثلیث معروف به سامبا، عنوا بزرگترین کلیسای ارتدکس و سومین کلیسای ارتدکس مرتفع در جهان را به خود اختصاص داده است. این کلیسا بین سال های 1995 تا 2004 میلادی تکمیل شده است و با ارتفاع ۹۷ متر، از مهمترین جاذبه های گردشگری تفلیس است.مجموعه کلیسای سامبا شامل بخهای مختلفی از جمله بنای اصلی، برج ناقوس، اقامتگاه اسقف اعظم، صومعه، آکادمی علوم دینی، فرهنگستان الهیات، کارگاهای آموزشی، استراحتگاه و غیره مباشد.
  • ادامه مطلب