جاذبه های گردشگری باکو

باکو بزرگترین شهر و پایتخت جمهوری آذربایجان می باشد. این شهر کهن بین قرون 11 تا 19 میلادی ساخته شده است. شهر باکو در ساحل غربی دریای خزر قرار دارد. در زمان گذشته باکو با یک قلعه سنگی محاصره شده بود و به همین علت لقب آن ایچری شهر نیز نام گرفت.
شهر باکو با نماد بسیاری از تمدن ها و فرهنگ های اصیل گذشته از جمله اقوامی مانند ایرانی، عثمانی، ساسانی، زرتشتی و غیره می باشد. ایچری باکو در بخش شمالی شهر قرار گرفته و از دیدنی ترین جاذبه های باکو به شمار می رود. همچنین در سال 2000 میلادی جزو میراث فرهنگی قرار گرفته است.
شهر کهن باکو شامل محله های بسیار زیبا، بازارها، کاروانسرا و مسافرخانه های متعددی می باشد. از مهم ترین و دیدنی ترین جاذبه های باکو می توان به قلعه دختر اشاره نمود. شهر باکو از زیبا ترین و پرجمعیت ترین شهرهای قفقاز بوده و برای گردشگری پیشنهاد می گردد. شهر باکو شب هنگام با نور و جلوه خاصی تزیین می شود و به همین علت در میان بسیاری از توریستان به شهر رمانتیک معروف است. مهم ترین مراکز و بخش های شهر باکو در اطراف ساحل خزر شده اند که با نام پارک ملی و یا پارک بلوار شهرت یافته است.


آب و هوا:
اب و هوای شهر باکو در فصل زمستان بسیار سرد است. بهترین زمان سفر به شهر باکو فصل بهار می باشد که هم از نظر قیمت تور باکو بسیار مناسب و ارزان بوده و همچنین هوایی دلنشین را تجربه می نمایید.
تنوع زیستی و گیاهی در شهر باکو انواع مختلف بوده و در هر قسمت از این شهر قدیمی شاهد طبیعت متفاوت می باشید.