مراکز خرید در مالدیو

مراکز خرید در مالدیو

در تور مالدیو یکی از کار هایی که گردشگران انجام می دهند خرید کردن از مراکز خرید مالدیو است. بیشتر فروشگاه های شهر به فروش ماهی، صنایع دستی و محلی، خوارو بار و اجناس اولیه ی لازم  توریستان می پردازند.

The Chaandanee Magu چاندانه ماگو : این مرکز خرید در ماله پایتخت مالدیو قرار گرفته و بزرگترین مرکز تجاری میباشد. گرشگران با مراجعه به این مرکز در مالدیو میتوانند تمامی اجناس مورد نظر خود را تهیه نموده و برای خرید سوغاتی بسیار مناسب است. بیشتر اجناس  چاندانه ماگو ا زکشور سنگاپور وارد میشود و به همین علت به آن لقب بازار سنگاپور نیز داده اند. از بهترین و پر فروش ترین اجناس این مرکز خرید میتوان به صنایع دستی چوبی اشاره نمود که به مینیاتور چوبی نیز  معروف است. 

بازار بزرگ ماهی در مالدیو : این بازار جزء بزرگترین بازار عرضه ماهی در مالدیو شناخته شده و میتوانید انواع مختلف ماهی ها را به صورت تازه تهیه نمایید، بازار ماهی مالدیو از صبح تا پایان شب باز بوده و گردشگران میتوانند در هر ساعتی به این بازار مالدیو مراجعه کنند. نکته ضروری در خرید : پیشنهاد میشود در سوغات خود از کالاهایی که از لاکپشت، صدف و مروارید تهیه شده خرید نکنید، زیرا کشور مالدیو ممنوعیت خروج برای این اجناس دارد.

The local market : این مرکز خرید در ساحل شمالی شهر ماله درست در پشت بازار ماهی فروشان قرار گرفته است. در این فروشگاه, فروشندگان در هر قسمت به فروش اجناس مخصوصشان می پردازند. برای مثال در این مرکز خرید لوازمی که با مرجان های دریایی، صدف و یا مروارید تولید شده اند در یک بخش و در بخش های دیگر گونه های مختلف سبزی، میوه ها، نارگیل، ادویه و ماهی عرضه میگردد.

** نکته بسیار مهم در سفر به مالدیو : کشور مالدیو به دلیل اینکه کشوری مسلمان است با ورود هر گونه مشروبات الکلی، گوشت های حرام مانند گوشت خوک، خارج کردن مروارید، صدف و شن ساحل به شدت برخورد میکند.