نگاهی به پیشرفت چشمگیر سنگاپور در 50 سال گذشته

یکشنبه 95/07/25

نگاهی به پیشرفت چشمگیر سنگاپور در 50 سال گذشته آگوست سال گذشته درحالی ‌که سنگاپور پنجاهمین سالگرد استقلالش را جشن گرفت هیچ تشابهی به جزیره‌ی کوچکی که در سال 1965 از کشور مالزی جدا شده بود نداشت. سال‌ها تلاش و کار و پیشرفت، آن را به یک از قطب های  بین‌المللی اقتصادی و کشتی‌رانی تبدیل کرده است. شهری با خیابان‌های بسیار تمیز، پارک‌های مرتب و زیبا و با استانداردهایی که در جنوب شرق آسیا کم ‌نظیر می باشد.

نه‌تنها بر طبق آمار‌ها ، میانگین هزینه‌ی سرانه‌ی سنگاپور بیش از چهار هزار و چهارصد درصد زیاد شده است بعلاوه آنکه ازلحاظ وسعت هم رشد بسیاری داشته است. سنگاپور این پیشرفت را مدیون سازمان احیاء اراضی خود که یکی از بهترین‌ها در جهان، می باشد. 


نگاهی به پیشرفت چشمگیر سنگاپور در 50 سال گذشته

سنگاپور با حدود 5/5 میلیون جمعیت که تنها در 719 کیلومترمربع پخش‌ شده‌اند، در حال برنامه ریزی برنامه‌هایی برای توسعه‌ی ساخت و ساز و همچنین توسعه‌ی اقتصادی و صنعتی خود در چند سال آینده است. پایانه‌های باربری، شهرک‌های صنعتی، کارخانه‌های پتروشیمی و فرودگاه چانگی در زمین‌های دوباره احیاء شده ساخته‌شده‌اند. هتل و کازینویِ مارینا بِی سَندز و بیشتر حوزه‌ های اقتصادی درحال رشد آن بر روی زمین‌هایی که در سال‌های 1960 تا 1990 باز احیاء شدند بنا شده‌ است. بیشتر جاذبه‌های گردشگری مثل چرخ‌وفلک، باغ‌های یک میلیارد دلاری پارک بِی که حدود 100 هکتار می باشد و پیست گرَند پیکسِ فرمول وان، در منطقه‌ی خلیجی واقع‌ شده‌ است.

پیشرفت کشور سنگاپور و افزایش هجوم کارگران غیر بومی باعث گرانی و شلوغی وسایل نقلیه‌ی عمومی و اختلاف طبقاتی بسیاری شده است. همین موضوع از عوامل عدم رضایت بسیاری از مردم سنگاپور، یکی از گران‌ترین شهر‌های جهان، است.

نسبت به باز سازی زمین‌ها، به علت آسیب‌های محیطی و افزایش تنش‌هایی که برای مناطق اطراف به وجود ‌آورده، انتقادات بسیاری شده است. بر اساس گفته‌ی منتقدان این موضوع سبب آسیب‌های زیست دریایی، تخریب جنگل‌های حرا و تپه‌های مرجانی شده است.

امروزه زمین‌های سنگاپور بسیار هموار است؛ زیرا از خاک تپه‌ها برای باز سازی زمین‌ها استفاده شده است. بر اساس گزارش سال پیش سازمان حقوق بشر، کشور سنگاپور در طی 20 سال گذشته 517 میلیون تن ماسه وارد کرده است.


مالزی بزرگ‌ترین فروشنده ماسه به سنگاپور بوده که در سال 2007 به دلیل انقراض گونه‌هایی از ماهی‌ها، تخریب تپه‌های مرجانی و از بین رفتن تعدادی از جزایر، استخراج و صادرات ماسه را ممنوع کرد.

طرفداران محیط‌زیست اعتقاد دارند  که احیاء‌ها موجب تغییرات جریان موج ها، نه‌تنها در سواحل کشور سنگاپور بلکه در سواحل اطراف  آن هم شده‌اند. در سال 2011 سنگاپور برای حافظت از مناطق احیایی در برابر بالا آمدن آب دریا، سطح این مناطق را بالاتر از قبل برد.


نگاهی به پیشرفت چشمگیر سنگاپور در 50 سال گذشته

ازآنجایی‌که انتظار می‌رود جمعیت سنگاپور تا سال 2030 به 9/6-5/6 میلیون (پنج میلیون و ششصدهزار تا نه میلیون و ششصد هزار) برسد، دولت اعلام کرده که به 50 کیلومترمربع دیگر نیاز است. در سال 2013 طرحی مبنی بر مشخص کردن مناطق قابل احیاء برای مقاصد صنعتی، آموزش‌های نظامی و حمل‌و‌نقل ارائه شد.

سنگاپور معتقد است حتی بعد از اجرایی شدن طرح‌ها تا سال 2030، بازهم پتانسیل احیای زمین‌های بیشتری را دارد که البته در مقابل انتقادات فزاینده‌ی سیاسی و ‌زیست‌محیطی کار آسانی نیست.

اخبار
گران ترین هتل های دنیا
آیا میدانید گران قیمت ترین هتل ها دنیا کدامند و در کدامین کشور ها قرار گرفتند؟ هتل های گران قیمت دارای ویژگی های خاص میباشند که هزینه اقامت در آنها چندین برابر اجاره اکثر افراد در طی سال میباشد. در ادامه مطلب به نام و ویژگی های این هتل ها میپردازیم :
شنبه 95/05/23
رنگ پاسپورت شما بیانگر چیست؟
با توجه به این‌ که در چه کشوری زندگی می کنید، رنگ گذرنامه ی شما حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.
یکشنبه 95/07/25
6‎‏ راز ساعت بیگ بن
اگر تصور می کنید که باید با دیدن برج ساعت بیگ بن یاد زمان بیفتید ، کاملا در اشتباه هستید. این ساعت تاریخی و نماد ‏شهری ، رازهایی نهفته در خود دارد.‏ ‏
یکشنبه 95/07/25
راهکار فوق العاده فرودگاه لندن برای کاهش استرس مسافران
تعداد زیادی از مسافران از پرواز هراس دارند و به محض وارد شدن به محیط فرودگاه استرس خواهند گرفت. اما فرودگاه ‏Heathros‏ درلندن ‏که یکی از شلوغ ترین فرودگاهها ی جهان است...
یکشنبه 95/07/25
بزرگترین سیاره سبز در دبی افتتاح شد
کند و کاو در درون بزرگترین سیاره سبز ساخته شده به دست بشر در دبی که سرشار از گیاهان با بیش از 3000 گونه گیاهی و...
یکشنبه 95/07/25
امن‌ترین کشورهای جهان برای سفر
ایسلند به عنوان نهمین کشور شاد جهان، یکی از امن‌ترین نقاط برای مسافرت است.
یکشنبه 95/07/25
بهترین مراکز خرید در چین
در سال‌های گذشته در چین ساخت مراکز خرید رشد چشمگیری داشته. طبق آمار می‌توان گفت که در سال ۲۰۱۳ چینی‌ها نیمی از مراکز خرید جهان را، بر حسب مساحت
یکشنبه 95/07/25
دیوار بزرگ چین با سیمان پر شد
شاید این زشت ترین کار بازسازی می باشد که می توان از فضا دید!‏ ‏‏
یکشنبه 95/07/25
نگاهی به پیشرفت چشمگیر سنگاپور در 50 سال گذشته
آگوست سال گذشته درحالی ‌که سنگاپور پنجاهمین سالگرد استقلالش را جشن گرفت هیچ تشابهی به جزیره‌ی کوچکی که در سال 1965 از کشور مالزی جدا شده بود نداشت. سال‌ها تلاش و کار و پیشرفت
یکشنبه 95/07/25
تایلند، مقصد اصلی گردشگران دنیا شد
با کنار زدن پایتخت بریتانیا، شهر بانکوک توانست در صدر لیست شهرهایی قرار بگیرد که در سال ۲۰۱۶ پر تعدتد ترین بازدیدکنندگان
یکشنبه 95/07/25
10 راهنمایی برای خرید از دبی
گرچه تعدادی مرکز خرید این روزها در شهر ابوظبی راه افتاده است، اما شهر دبی با فروشگاه‌ها و بازارهای متنوع و رنگارنگش هنوز هم عظیم ترین مکان خرید در این کشور می باشد
دوشنبه 95/07/26
اقدامات روسیه برای جذب بیشتر گردشگران ایرانی
رئیس آژانس فدرال گردشگری روسیه، گفته است جریان توریست های ایرانی در کشور روسیه امسال از سطح ثبت شده در سال قبل بیشتر شده است.
دوشنبه 95/07/26
سن پترزبورگ بهترین مقصد گردشگری اروپا شناخته شد
شهر سن پترزبورگ ، برای بار دوم به صورت متوالی عنوان بهترین مقصد گردشگری اروپاییان را به خود اختصاص داد
دوشنبه 95/07/26
قانون جدید هند برای پوشش گردشگران خارجی
وزیر گردشگری کشور هند از توریست های خارجی که از این کشور دیدن کرده اند خواست از پوشیدن دامن و
دوشنبه 95/07/26
چگونه در طول سفر ارتباط خود را با دیگران حفظ کنیم؟
قبل از سفر چک کنید که آیا سرویس ارائه‌دهنده‌ی خدمات تلفن همراه شما در لیست نرخ‌های رومینگ تحت پوشش یا خدمات جهانی قرار دارد یا خیر
دوشنبه 95/07/26
دیگر نگران گم شدن چمدان ها در فرودگاه نباشید
یک کمپانی خدمات هواپیمایی قرار است از چیپ‌هایی بسیار هوشمند در چمدان‌های مسافران بهره ببرد تا دیگر هیچ مسافری...
دوشنبه 95/07/26
سفر به آنکارا؛ زیبا و ارزان
آنکارا پایتخت کشور ترکیه و پس از استانبول دومین شهر بزرگ این کشور می باشد. این شهر علاوه بر این مرکز سیاسی استان آنکارا است.
دوشنبه 95/07/26
بدترین فرودگاه های دنیا
فرودگاه بین المللی ملک عبدالعزیز در شهر جده عربستان، در بالای لیست بدترین فرودگاه های جهان جای دارد
چهار شنبه 95/07/28
هتلی برای اقامت 12 ساعته
هتل ‏YU‏ ، در کشور اکوادور راه کار جدیدی را برای مسافران ارائه کرده است
چهار شنبه 95/07/28
 چه شهرهایی در گوگل بیشتر جستجو شده اند ؟
اگر می خواهید بدانید جدیدترین مقاصد پرطرفدار گردشگری کدام شهرها هستند می توانید نگاهی به جستجوهای انجام شده در ‏گوگل بیندازید
چهار شنبه 95/07/28
زیباترین جاذبه های دنیا
در سرتاسر جهان مکان های عجیب و بسیار زیبا وجود دارد که به برخی از آنها اشاره می نماییم :
چهار شنبه 95/10/01
وقت سفارت آمریکا
رزرو وقت سفارت آمریکا در آژانس مسافرتی آرشان پرواز
شنبه 95/10/11
لیست دارو های ممنوعه در کشور دبی
داروی های ممنوعه در دبی به شرح زیر می باشد :
یکشنبه 95/10/12
معرفی معروف ترین و محبوب ترین غذاها در تایلند
در سفر به تایلند پیشنهاد می گردد حتما این غذاها را سرو کنید تا تجربه ای جدید از طعم و شکل غذا بدست آورید.
یکشنبه 95/11/10