باکو بزرگترین شهر و پایتخت جمهوری آذربایجان می باشد. این شهر در شبه جزیره آب شوران واقع شده است. باکو از مناطق نفت خیز دنیا به شمار می رود و همچنین بزرگترین بندر آذربایجان می باشد. این شهر زیبا دارای پارک های ساحلی متعدد، برنامه های مختلف از جمله تئاترهای تماشایی، موسیقی اپرا و رستوران بوده  که به عنوان جاذبه شناخته می شوند. بخش کهن شهر باکو با برج و حصار قلعه به جا مانده که بسیار معروف بوده و همچنین در یونسکو ثبت جهانی میراث فرهنگی شده است. واحد پول این شهر مانات بوده و هر مانات تقریبا 1200 تومان می باشد.
فاصله زمینی شهر باکو با ایران حدود 400 کیلومتر، که معادل 4 ساعت راه زمینی و 50 دقیقه با هواپیما است. 
** غذاهای آذربایجانی
کشور آذربایجان از غذاهای با کیفیت و متنوعی بهره‌مند می باشد. به‌ طوری که اکثر گردشگران آنجا را با غذاهای خوشمزه و لذیذ می شناسند. همچنین هزینه و قیمت این غذاهای خوشمزه بسیار مناسب و ارزان می باشد.
برای آذری‌ها غذا حائز اهمیت بوده و در تاریخ، سنت و فرهنگ آنان جایگاه خاصی دارد. آذربایجانی‌ها دارای انواع آش با طعم های متفاوت،کباب و شیشلیک متنوع، کوفته و پلو می باشند.
از اصلی ترین نوشیدنی مردم آذربایجان می توان به چای اشاره نمود که قبل از غذا خوردن می نوشند.
رستوران های بسیار زیادی در شهر باکو وجود دارد که بسیاری از مسافران تور باکو تابستان 97 به آنجا می روند و غذا میل می کنند و برای بیشتر ذائقه ها مناسب بوده و می توانید غذاهایی از جمله آسیایی، ایرانی، آذری و فست فودهای مختلف را بیابید.

baku

جاذبه های گردشگری تور باکو