جاذبه های گردشگری تور هند

تور هندوستان :

کشور هندوستان با جمعیت یک میلیارد نفری جزو پرجمعیت ترین کشور های دنیا شناخته شده است و قدمت آن به 8500 سال پیش میرسد. مذهب مردم آن هندوئیسم، اسلام و بودیسم است. از جمله شهرهای توریستی هند میتوان به دهلی، گوا، آگرا، جیپور، بمبئی اشاره نمود. فرهنگ این کشور بسیار سنتی، جالب و هیجان انگیز است و از این رو هر ساله توریستان بسیاری را به خود جذب میکند. هند دارای جاذبه های گردشگری متنوعی از جمله مسجد جامع دهلی، قلعه سرخ، معبد نیلوفر، مسجد جامع آگرا، دژهای نهارگر و جایگر، باغ مریم، آرامگاه اعتمادالدوله، معبد آکشار دام، قطب منا، دروازه هند و ... میباشد. جهت رزرو و هماهنگی برای تورهای ترکیبی با شرکت آرشان پرواز تماس حاصل نمایید. 


آرامگاه گاندی در هند

آرامگاه گاندی در هند

  • در شهر دهلی اماکن دیدنی هند زیادی وجود دارد و از مهمترین اماکن گردشگری هند دیدن از بنای یادبود مقبره مهاتما گاندی رهبر نهضت ضد استعمار هند خالی از لطف نیست . مهاتما گاندی رهبر سیاسی و مذهبی هندی ها در سال 1948 ميلادي به قتل رسید. مقبره آن در شهر دهلی و در میان فضایی سرسبز بشکل سکویی چهار گوش از مرمر سیاه قرار دارد.
  • ادامه
تاج محل هند

تاج محل هند

  • از پرآوازترین بناهای جهان و آرامگاه زیبا و باشکوهی است که در نزدیکی شهر آگره و در 200 کیلومتری جنوب دهلی نو پایتخت هند واقع شداست و یکی از عجایب هفتگانه جدید دنیا بشمار مرود.این بنا به دستور شاه جهان، پنجمین امپراتور گورکانی هند به منظور یادبود همسر ایرانتبارش،بنام ارجمند بانو بیگم مشهور به ممتاز محل که در سال 1631م در سفری جنگی بهنگام وضع حمل فوت کرد بنا شداست. خود شاجهان نیز بعدتر در هماجا به خاک سپرده شد.
  • ادامه
جنترمنتر در هند

جنترمنتر در هند

  • این بنا توسط حاکم جیپور درسال 1724 ساخته شده است دارای محاسبات دقیق نجومی است که در گذشته پیش گویان برای پیشگویی از آن استفاده می کردند.
  • ادامه
مسجد جامع دهلی هند

مسجد جامع دهلی هند

  • این مسجد معمولا در بین بزرگترین مساجد جهان اسلام کمتر شناخته و یا معرفی شده است اما بنای بی نظیر آن نشانگر زیبایی هایست که فقط می توان در تاج محل از آن سراغ گرفت. مسجد جامع دهلی یا جامع مسجد یا مسجد جهانما، از مهمترین مساجد هندوستان و از بزرگترین و زیباترین مساجد عالم اسلام است که در دهلی پایتخت هند واقع شده است. این مسجد از نوادر روزگار است و از ماسه سنگ ساخته شده و دارای دو منار و سه گنبد مرمرین مباشد. این مسجد عنوان بزرگترین مسجد جهان را کسب کرداست و روزگاری بزرگترین آنها هم بوداست. مسجد جامع دهلی بین ساهای 1650 تا 1656 میلادی/ 1060 تا 1066 هجری قمری به دستور شاه جهان پنجمین امپراتور گورکانی هند و سازنده تاج محل ساخته شداست. این مسجد روبروی قلعه سرخ، در قسمت دهلی قدیم قرار دارد و یکی از مراکز مهم مسلمانان در هند به شمار مرود
  • ادامه
معبد مارادشوار هند

معبد مارادشوار هند

  • در ساحل مارادشوار واقع شده است که بزرگترین و بلندترین بت جهان در کنار آن است.
  • ادامه