تفلیس بزرگترین شهر و پایتخت کشور گرجستان میباشد، که جمعیت آن به 1,5 میلیون نفر میرسد. این شهر زیبا  در نزدیکی رشته کوه قفقاز و دریای سیاه واقع شده است. آب و هوای تفلیس از قسمت شرقی خشک و از قسمت غرب مرطوب میباشد. شهر تفلیس دارای یک خیابان اصلی و مرکزی بنام روستاولی است که در گذشته نام آن گلوینی بوده.
طول خیابان روستاولی به 1,5 کیلومتر میرسد و از میدان معروف تفلیس (میدان آزادی) شروع شده و انتهای آن به خیابان روستاولی میرسد. مراکز مهم دولتی و غیر دولتی کشور گرجستان از جمله ساختمان مجلس، اپرا و باله، دادگاه عالی، کلیسای کاشوتی و آکادمی علوم کشور گرجستان در این خیابان واقع شده است.
شهر تفلیس به دو قسمت تفلیس قدیم و تفلیس جدید تقسیم شده که راه اتصال این دو قسمت پل پیس می باشد، این پل بسیار شیک و مدرن طراحی شده و در پایان رودخانه کورا قرار دارد.
جهت سفر به پایتخت گرجستان و اطلاع از آخرین نرخ تور تفلیس تابستان 97 با آژانس آرشان پرواز آریا در تماس باشید.

جاذبه های گردشگری تور تفلیس

پل صلح تفلیس

پل صلح تفلیس

  • پل صلح تفلیس واقع بر روی رودخانه کورا از دیدنیهای تفلیس است که به شکل کمان با طول 156 متر با همکاری گروه 200 نفری از سازندگان گرجی و ایتالیایی ساخته شده است. پل عابر پیاده تفلیس با شیشه و استیل و تعداد زیادی لامپ ال ای دی ساخته شده که نور پردازی منحصر به فردی را در زمان غروب به نمایش می گذارد. به دلیل پیوند بخش قدیمی شهر با بخش جدید شهر نام پل صلح را به آن داده اند.
  • ادامه مطلب
کلیسای جامع تثلیث

کلیسای جامع تثلیث

  • کلیسای جامع تثلیث معروف به سامبا، عنوان‌ بزرگترین کلیسای ارتدکس و سومین کلیسای ارتدکس مرتفع در جهان را به خود اختصاص داده است. این کلیسا بین سال های 1995 تا 2004 میلادی تکمیل شده است و با ارتفاع ۹۷ متر، از مهمترین جاذبه های گردشگری تفلیس است.مجموعه کلیسای سامبا شامل بخش‌های مختلفی از جمله بنای اصلی، برج ناقوس، اقامتگاه اسقف اعظم، صومعه، آکادمی علوم دینی، فرهنگستان الهیات، کارگاه‌های آموزشی، استراحتگاه و غیره می‌باشد.
  • ادامه مطلب