صربستان

صربستان در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته و با کشور هایی نظیر مجارستان، بلغارستان، و کرواسی همسایه می باشد. از نظر آب و هوا خشک بوده و زمستان های بسیار سرد و تابستان های گرمی دارد. صربستان کشوری است که به تازگی با لغو داشتن روادید یکی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری قرار گرفته است. واحد پول رسمی کشور دینار می باشد. از جهت اختلاف ساعتی با کشور ایران حدود دو ساعت و نیم عقب تر است. زبان رسمی مردم صربستان، صربی می باشد. قابل توجه مسافران عزیز تور صربستان  تابستان 97 : صربستان شامل دو فرودگاه اصلی بنام های بلگراد نیکولا تسلا و کنستانتین بزرگ در نیش است.

بلگراد پایتخت صربستان و بزرگترین شهر آن می باشد. نام آن به معنای شهر سفید بوده و در حدفاصل رودخانه دانوب و رود ساوا قرار گرفته است. 15% مردم صربستان در این شهر ساکن هستند. بلگراد شهری زیبا و دیدنی است که از آثار تاریخی سازه های مدرنی برخوردار می باشد.

جشنواره های صربستان

صربستان همانند سایر کشورها دارای جشنواره های متعدد است که بهترین این جشنواره ها در شهر بلگراد برگزار می گردد. از جمله این جشن ها می توان به جشنواره Exit ، Belgrade Beer Fest، The international film festival، European film festival اشاره نمود.
جشنواره Exit : این جشنواره در قلعه قدیمی برگزار می شود و توسط دانشجویان به منظور صلح و دموکراسی در صربستان تشکیل شده است.
جشنواره Belgrade Beer Fest : این جشن در سال 2003 شکل گرفته و در آن بهترین نوشیدنی های صربستان ارائه می شود. این جشن از جشنواره های بین المللی به شمار می رود و شرکت برای عموم مردم آزاد می باشد.
جشنواره Love Fest :  این جشن برای گسترش دوستی و محبت در میان مردم می باشد و در نزدیکی دریاچه اطراف شهر Vrjacka bonya برگزار می گردد.

غذاهای صربستان

غذاهای صربستان جذابیت خاص خود را دارد و تجربه ای جدید از طعم غذا را به شما می دهد. از بهترین و معروف ترین این غذاها چواپی، کایماک، موسوکای صربستانی، آیوار، سوسیس صربستانی، همبرگر مخصوص صربستانی و وارسی می باشند که توصیه می شود در سفر به تور صربستان حتما از خوردن آن ها لذت ببرید.

بلگراد

جاذبه های گردشگری تور صربستان