وقت سفارت آمریکا

مرحله اول : در صورت درخواست وقت سفارت آمریکا می بایست به بررسی تقویم وقت سفارت از طریق آژانس اقدام نمایید، سپس باید فرم DS 160 ( که مربوط به نوع درخواست ویزا می باشد) تکمیل کنید.
ثبت نام به 2 روش انجام می شود :
1- مسافر فرم را تکمیل می کند و بارکد نهایی را به آژانس اعلام می نماید.
2- مسافر از طریق آژانس اقدام به تکمیل فرم و ثبت نام می کند ( کارشناس آژانس سوال ها را از مسافر می پرسد و سپس در سایت امیگریشن ایالت متحده امریکا قرار می دهد).
** توضیح : فرم DS 160 شامل 43 عدد پرسش از شخص درخواست کننده ویزا یا وقت می باشد که باید به زبان انگلیسی پاسخ داده شود.
مرحله دوم : با توجه به تعدد درخواست وقت، سفارت 2 الی 3 ماه تقویم را بازگشایی می کند و ممکن است اولین زمان تقویم با درخواست مسافر برابر نباشد. این امر بدیهیست و تقریبا در هر ثبت نام اتفاق می افتد، اما کاربران این امکان را دارند تا وقت اخذ شده خود را در صورت کنسلی به زمان زودتری موکول کنند.
مرحله سوم : در این مرحله هزینه های اجباری، هزینه های وقت و فیش های پرداختی ثبت می گردند.
نکته : این هزینه ها پس از پرداخت در صورت کنسلی به هیچ عنوان از جانب آژانس استرداد نمی گردد و فقط مسافر می تواند تاریخ خود را از زمان ثبت نام تا 1 سال تغییر تاریخ دهد. بعد از انجام مراحل ذکر شده و بارگزاری فرم DS 160 و پرداخت هزینه های سفارت، مدارک فرد در پروفایل شخصی در سیستم اداره مهاجرت ایالت متحده آمریکا ثبت می گردد.
شخص ثبت نام کننده می تواند با داشتن اصل فرم DS 160 ، تاییده وقت سفارت و هزینه های پرداختی که از جانب آژانس به مسافر ارائه می شود به سفارت ایالت متحده در یکی از کشور های امارات متحده مانند دبی، ترکیه در شهر استانبول و ارمنستان در شهر ایروان مراجعه نمایند.


مدارک مورد نیاز وقت سفارت آمریکا:
تکمیل فرم درخواست الکترونیکی DS-160
نام و نام خانوادگی، دقیقاً مطابق آنچه در گذرنامه درج شده است
شماره گذرنامه
تاریخ مورد نظر برای مصاحبه (بین 3 و 4 ماه قبل از تاریخ مسافرت مورد نظر)
شماره بارکُد که در صفحه تأییدیه فرم DS 160 مشاهده می شود
شماره تلفن و نشانی پست الکترونیکی
مسئول مصاحبه ممکن است در جریان مصاحبه برخی یا همه اسناد زیر را، ترجیحاً به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی، درخواست کند:
 اصل نامه ای با تاریخ روز در تأیید اشتغال، با ذکر عنوان شغلی، مدت زمان خدمت، و حقوق ماهانه
صورت حساب های بانکی شخصی  معاملات با شش ماه گذشته
تصویر جواز کسب فعلی و اظهارنامه های مالی حسابرسی شده برای دو سال گذشته که نشان دهنده وضعیت کسب و کار باشد
سند ملکی
دعوتنامه های یی با تاریخ روز از شرکت های آمریکایی یا مسئولان برگزاری همایش در آمریکا

آدرس سفارت آمریکا در ارمنستان:
کنسولگری آمریکا در ارمنستان در خیابان زیبای امریکایی American Ave شهر ایروان واقع شده است.

آدرس سفارت آمریکا در دبی :
نشانی سرکنسولگری: نبش خیابان السیف و خیابان شیخ خلیفه بن زاید، دبی، امارات متحده عربی.

آدرس سفارت آمریکا در آنکارا :
Remzi Oğuz Arık, 06540 Çankaya/Ankara, Turkey

                           وقت سفارت                                           وقت سفارت

نکته : امکان گرفتن وقت سفارت آمریکا قبل از واریز وجه سفارت امکان پذیر نیست!
دیدن و گرفتن وقت های موجود سفارت آمریکا در هر کدام از کشورهای مورد نظر قبل از پرداخت وجه سفارت به هیچ وجه امکان پذیر نیست. اگر شخصا اقدام به باز کردن اکانت سفارت برای خودتان کرده اید در ابتدای کار ممکن است تاریخی در سایت به عنوان اولین وقت موجود زده شده باشد.

اما تاریخ ارائه شده نه لزوما به معنای موجود بودن و نه به معنای باز بودن آن تاریخ در سفارت مورد نظر شماست. تقریبا همواره وقت های موجود حقیقی که بعد از پرداخت وجه قابل رویت هستند با آن وقت رایگان ثبت شده متفاوت هستند!

لازم است بدانید همان طور که در سایت سفارت ذکر شده، مبلغ واریزی به سفارت تحت هیچ شرایطی به متقاضی برگردانده نمی شود.
وقت های کنسلی چیست!؟

باز شدن وقت های سفارت آمریکا در تمامی کشورهای یاد شده، هیچ زمانی از هیچ قاعده ی خاصی تبعیت نکرده و نمی کند. وقت ها ممکن است یک دفعه بدون اطلاع و هیچ خبری برای ماه های خاصی باز شوند. و دیگر مدت ها هیچ وقتی باز نشود.

با این حال به علت متقاضیان همیشه در کمتر از آنچه فکرش را بکنید وقت های باز شده پر می شوند. شما اگر شخصا می خواهید برای دیدن و گرفتن وقت سفارت اقدام نمایید یا باید وقت بسیار زیادی صرف کنید و هر روز به طور مداوم صفحه تقویم را رفرش کنید و یا آدم بسیار خوش شانسی باشید.!

با این حال همواره افرادی که وقت سفارت می گیرند به دلایل مختلفی وقت خود را کنسل می کنند تا در زمان و وقت دیگری اقدام نمایند. آن موقع است که این وقت های کنسلی برای بیشتر متقاضیانی که هر چه زودتر تمایل به انجام کارهای خود دارند، حکم طلا پیدا می کند!


آرشان پرواز برای گرفتن وقت سفارت آمریکا می تواند چه کمکی به شما بکند؟

آژانس مسافرتی آرشان جزو معدود مجریان دارای مجوز رسمی از وزارت امور خارجه در گرفتن وقت سفارت آمریکا و پیکاپ ویزا است. آرشان پرواز می تواند کارهای وقت سفارت آمریکا شما را از ابتدایی ترین مرحله که باز کردن اکانت در سایت سفارت است تا پر کردن و سابمیت فرم DS-160، واریز وجه سفارت از طریق کارت های بانکی بین المللی، تکمیل اطلاعات و مراحل اکانت، اطلاع رسانی و گرفتن وقت های موجود، کار کردن روی وقت های کنسلی، واریز وجه سویس فی و… انجام دهد.