وقت سفارت آمریکا

وقت سفارت مورد استفاده کسانی است که قصد گرفتن روادید(ویزا) کشورهای مختلف را دارند. جهت گرفتن ویزا احتیاج به وقت قبلی سفارت ها می باشد. افرادی که درخواست اخذ ویزا دارند، با زمانی که به آن ها داده می شود باید مدارک لازم را که توسط سفارت اعلام شده بود تهیه و تحویل دهند. همچنین با شخص درخواست کننده وقت سفرات، مصاحبه و اقداماتی از جمله انگشت نگاری انجام می گردد. به طورکلی اشخاصی که قصد گرفتن ویزا کشوری را دارند باید در این جلسه حضور پیدا کنند، همچنین مدارک و ویژگی افراد بسیار مهم بوده و باید طبق قوانین کشور مورد نظر کامل باشد، در غیر این صورت متاسفانه فرد در این جلسه مصاحبه ریجکت (رد) می گردد.

تعیین زمان وقت سفارت:

این وقت توسط سفارت اعلام می شود و فرد درخواست کننده نمی تواند بصورت شخصی روز را انتخاب کند و یا تغییر زمان دهد. زمانبندی وقت سفارت هر کشور با توجه به قوانین خود بوده و نحوه آن مختص به ان کشور می باشد. هر سفارتخانه با توجه به تعداد درخواست های ارسال شده روزهای متفاوتی را برای اخذ روادید به افراد اعلام می نماید.

نحوه گرفتن وقت سفارت:

جهت گرفتن وقت سفارت باید در زمان معین و روش های متفاوت سفارت هر کشور اقدام شود، ولی برای اینکه متقاضیان گرامی درگیر مسائل پیچیده وقت سفارت نشوند پیشنهاد می گردد که با کارشناسان آرشان پرواز تماس بگیرند و به صورت دقیق و تخصصی اقدام به گرفتن وقت سفارت نمایند. تمام تلاش کارشناسان آرشان پرواز این است که در کمترین زمان ممکن و به دور از هرگونه دغدغه برای شما عزیزان اقدام به اخذ ویزا نماییم. به طور کلی مراحل اخذ ویزا توسط کارشناسان آرشان پرواز به صورت زیر می باشد:
 • ابتدا با شماره شرکت تماس گرفته و بعد از گرفتن مشاوره از کارشناسان، درخواست بررسی وضعیت وقت سفارت کنید تا پس از پیگیری به شما اعلام گردد.
 • سپس اسکن پاسپورت شخص درخواست کننده ویزا را برای کارشناسان ما ارسال کنید.
 • مبلغ اعلام شده برای گرفتن وقت سفارت واریز نمایید.
 • هنگامیکه اسکن مدارک و تاییدیه واریزی به کارشناس آرشان پرواز ارسال شد، کارشناس شما اقدام به گرفتن وقت می نماید و بعد از مشخص شدن زمان معین توسط سفارت به شما اعلام می گردد.
نحوه گرفتن وقت سفارت

مدارک مورد نیاز وقت سفارت آمریکا:

 • تکمیل فرم درخواست الکترونیکی DS-160
 • نام و نام خانوادگی، دقیقاً مطابق آنچه در گذرنامه درج شده است
 • شماره گذرنامه
 • تاریخ مورد نظر برای مصاحبه (بین 3 و 4 ماه قبل از تاریخ مسافرت مورد نظر)
 • شماره بارکُد که در صفحه تأییدیه فرم DS-160 مشاهده می شود
 • شماره تلفن و نشانی پست الکترونیکی
 • مسئول مصاحبه ممکن است در جریان مصاحبه برخی یا همه اسناد زیر را، ترجیحاً به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی،درخواست کند:
  • اصل نامه ای با تاریخ روز در تأیید اشتغال، با ذکر عنوان شغلی، مدت زمان خدمت، و حقوق ماهانه
  • صورت حساب های بانکی شخصی معاملات با شش ماه گذشته
  • تصویر جواز کسب فعلی و اظهارنامه های مالی حسابرسی شده برای دو سال گذشته که نشان دهنده وضعیت کسب و کار باشد سند ملکی
  • دعوتنامه های یی با تاریخ روز از شرکت های آمریکایی یا مسئولان برگزاری همایش در آمریکا

آدرس سفارت آمریکا :

ایالات متحده آمریکا در کشور های همسایه ایران دارای سفارتخانه های فعال و دائم دارد که آدرس سفارتخانه های آمریکا به شرح زیر است.:

آدرس سفارت آمریکا در ارمنستان

آدرس سفارت آمریکا در ارمنستان
ایروان-خیابان زیبای امریکایی American Ave
1 American Avenue, Yerevan 0082,Yerevan,Armenia

آدرس سفارت آمریکا در دبی

آدرس سفارت آمریکا در دبی
دبی- نبش خیابان السیف و خیابان شیخ خلیفه بن زاید
Al Seef Road,Umm Hurair 1,Bur Dubai - Dubai - United Arab Emirates

آدرس سفارت آمریکا در ترکیه

آدرس سفارت آمریکا در ترکیه
آنکارا - بلوار آتاتورک - کاواکلیدر
110 Kavaklıdere, 06100 Atatürk Blvd,Ankara,Turkey

فرآیند فرستادن ویزا:

اولین قدم در فرستادن ویزا تعیین کردن وقت مصاحبه با سفارت مورد نظر می باشد. هر فرد درخواست کننده باید با فرم تکمیل شده اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت، در زمان مشخص شده به سفارت کشور مورد نظر رفته و در جلسه حضور پیدا کند. بیشتر سفارتخانه های خارج از کشورمان فقط بعد از گرفتن هزینه ویزا تقویم تعیین وقت سفارت را در اختیار متقاضیان قرار می دهند. هزینه های دریافتی هر سفارت برای تعیین وقت و از جهت استردادی بودن هزینه متفاوت می باشد.
فرآیند فرستادن ویزا

تقویم وقت سفارت امریکا :

از عناصر اصلی سفر به ایالات متحده آمریکا اطلاع از اولین زمان موجود برای کنسولگری مورد نظر می باشد. فاصله زمانی تا اولین فرصت بدست آمده به تعداد متقاضیان اخذ ویزا و محدودیت پذیرش کنسولگری مورد نظر می تواند متغیر باشد. به این صورت که می توان برای روز بعد وقت مصاحبه گرفت و یا در برخی مواقع وقت های سفارت ممکن است تا چندین ماه پر باشد.
نوع ویزای درخواستی در فرایند دریافت وقت نیز دخالت دارد، موارد زیر ویزاهایی که وقت سفارت یکسان دارند دسته بندی شده اند:
 • دسته اول : روادید توریستی یا گردشگری، شرکت در گردهمایی (کنگره)، دیدار با اقوام، درمان و مسائل پزشکی و یا شغلی
 • دسته دوم : روادید دانشجویی
 • دسته سوم : سرمایه گذاری و ویزای نامزدی
 • دسته چهارم: افرادی که قصد گرفتن گرین کارت و یا سیتیزن های آمریکایی دارند.
تقریبا اولین فرصت موجود برای افراد دریافت کننده ویزا، دسته دوم و چهارم نزدیک تر بوده و زودتر اقدام نمایند. بعضی بعضی از کنسولگری ها توجه خود را روی نوع خاصی از ویزا بیشتر یا کمتر می کنند، پیشنهاد می گردد. قبل از اقدام به گرفتن وقت سفارت در مورد شرایط و اولین فرصت موجود برای ویزای مورد نظر تحقیق نمایید.

وقت سفارت آمریکا در کشور های دیگر

تعیین وقت سفارت آمریکا در این کنسولگری مانند ایروان می باشد با این اختلاف که امکان گرفتن پیکاپ پاسپورت از این کنسولگری وجود ندارد. به این معنا که بعد از اتمام مصاحبه فرد متقاضی یا شخصی از اقوام درجه یک او برای دریافت پاسپورت به سفارت مراجعه نماید. کنسولگری انکارا در بلوار اتاتورک کاواکلیدر قرار دارد. از مزایای کنسولگری انکارا معاف شدن حضور افراد بالای 80 سال و زیر 14 سال در جلسه مصاحبه می باشد. مسئولان این کنسولگری به سه زبان فارسی، ترکی و انگلیسی تسلط کامل دارند. تمامی کنسولگری ها طبق قوانین ایلات متحده امریکا عمل می کنند. نرخ و هزینه ویزا در همه ی کنسولگری ها برابر بوده و فقط نوع ویزا این هزینه ها را معین می کند.
از دیگر کنسولگری ها برای اخذ وقت سفارت آمریکا، کشور ارمنستان می باشد. کنسولگری ارمنستان در شهر ایروان، خیابان American Ave در نزدیکی رودخانه هرازدان واقع شده است. وقت سفارت آمریکا در ایروان معمولا برای متقاضیان 1 ماهه در نظر گرفته می شود. این وقت سفارت با پرداخت هزینه های مورد نیاز و کامل نمودن فرم های سفارت برای درخواست کنندگان ویزای آمریکا به طور عادی و فوری انجام می گیرد. مسئولان سفارت آمریکا در کشور ارمنستان به سه زبان فارسی، انگلیسی و ارمنی تسلط کامل داشته و برخورد آنها بسیار مناسب می باشد. از ویژگی های دیگر کنسولگری ارمنستان این است که از 2 طریق زمینی و هوایی می توانید به آنجا سفر کنید. همچنین برای سفر به کشور ارمنستان نیازی به گرفتن ویزا در ایران نیست و به صورت مرزی مبلغی دریافت می گردد.
مهم ترین و اصلی ترین کنسولگری آمریکا، در دبی قرار گرفته است. این کنسولگری متقاضیان بیشتری نسبت به سایر کنسولگری ها دریافت می نماید. مسافران گرامی در ایام تعطیلی و فصل تابستان که کنسولگری شلوغ تر می باشد بهتر است از چندین ماه قبل جهت گرفتن وقت اقدام نمایند. کنسولگری دبی در منطقه Bur Dubai واقع شده است، از نکات مهم در این کنسولگری حضور شخص درخواست کننده می باشد که بدون در نظر گرفتن هر شرایطی باید در جلسه حاضر باشند. مسئولان کنسولگری دبی به سه زبان انگلیسی، عربی و فارسی مسلط می باشند. از مزایای این کنسولگری امکان پیکاپ پاسپورت می باشد، یعنی فرد بعد از مصاحبه نیازی به مراجعه مجدد ندارد.

ویزای دبی برای وقت سفارت امریکا

این ویزا برای مسافرین دختر زیر 30 سال، خانم و اقای بالای 60 سال باید حتما ویزای توریستی باشد. اعتبار ویزای توریستی 60 روز از ایران و 14 روز در دبی می باشد. البته ایرانیان می توانند ویزای یک یا دو ماه نیز اخذ نمایند. همچنین اعتبار این ویزا 60 روز از ایران و یک یا دو ماه در دبی می باشد. ویزاهای توریستی و گردشگری در امارات 3 تا 5 روز آماده می گردد. باید توجه داشت که ایگریشن دبی در روزهای جمعه ها و شنبه ها تعطیل می باشد. نرخ هر کدام از این ویزا ها در دبی متفاوت است.

پیکاپ ویزا آمریکا

قبل از پیکاپ پاسپورت باید شماره پرونده های متقاضیان با شماره های سایت بررسی شوند. پاسپورت هایی که برای ارسال روادید مورد تایید قرار گرفته باشند باید در روزهای دوشنبه تا جمعه در ساعات اداری برای پیکاپ به سفارت مراجعه نمایند. یک Drop Box در کنار سفارتخانه وجود دارد که باید مدارک تهیه شده ( مدارک حتما در پارکت باشند) در آن انداخته شوند. بعد از تحویل گرفتن، کارشناس سفارت مشخصات فرد از جمله محل زندگی و شماره تماس را یادداشت کرده تا در زمان آماده شدن مدارک به شخص اطلاع دهد. پرونده ها در ارمنستان تقریبا بعد از یک هفته آماده می گردند.
بعد از اتمام مصاحبه به اشخاص برگه هایی با رنگ های متفاوت می دهند که این هرکدام از این رنگ ها بیانگر وضعیت خاص می باشد:
 • افرادی که برگ سفید دریافت می کنند :بیانگر ریجکت شدن یا رد شدن شخص در همان روز می باشد.
 • کسانی که برگ زرد رنگ گرفتند : 70% ممکن است به فرد ویزادهی شود. در این وضعیت فرد مصاحبه شونده می بایست توسط شماره ثبت شده روی برگ زرد و یا کد DS-160 فرایند FBI Check خود را پیگیری نمایید. هنگامیکه این مراحل به پایان رسید، سفارت خانه اجازه پیکاپ را برای مسافر صادر می نماید.
 • برگ صورتی بیانگر آن است که احتمال دادن ویزا به شخص 95% بوده و نیازی به FBI Check نمی باشد. افرادی که برگ صورتی دریافت کردند باید کمتر از یک ماه بعد از تاریخ مصاحبه اقدام به گرفتن پیکاپ کنند. در صورت دیر اقدام نمودن ممکن است پاسپورت با برگ زرد برگشت بخورد. البته لازم به ذکر است فرصتی 2 ماهه به این اشخاص داده می شود.
فرآیند انجام پیکاپ ویزا آنکارا باید مراحل زیر طی شود:
 • فرد درخواست کننده باید به دفترخانه اسناد رسمی رفته و وکالت نامه کاری دریافت نماید.
 • این وکالت نامه حتما به زبان ترکی ترجمه شود، سپس توسط وزارت امور خارجه و دادگستری تایید گردد.
 • در پایان این مراحل وکالت نامه باید توسط سفارت ترکیه تایید شود.
این فرآیند در 2 تا 3 روز کاری انجام می پذیرد. مدارک لازم جهت اقدام برای پیکاپ ویزای دانشجویی شامل پاسپورت امضا شده توسط فرد، وکالت نامه محضری و رسمی، شناسنامه، برگه وقت سفارت آمریکا، ایمیل سفارت، برگه DS-160، برگه l-20 می باشند.در صورتی که می خواهید پیکاپ ویزای خود را از طریق ویزای توریستی اقدام نمایید مدارکی مانند فرم DS-160، پاسپورت امضا شده، وکالت نامه محضری و رسمی، ایمیل سفارت، شناسنامه و برگ وقت سفارت آمریکا را تهیه نمایید.

آرشان پرواز برای گرفتن وقت سفارت آمریکا می تواند چه کمکی به شما بکند؟

آژانس مسافرتی آرشان جزو معدود مجریان دارای مجوز رسمی از وزارت امور خارجه در گرفتن وقت سفارت آمریکا و پیکاپ ویزا است. آرشان پرواز می تواند کارهای وقت سفارت آمریکا شما را از ابتدایی ترین مرحله که باز کردن اکانت در سایت سفارت است تا پر کردن و سابمیت فرم DS-160، واریز وجه سفارت از طریق کارت های بانکی بین المللی، تکمیل اطلاعات و مراحل اکانت، اطلاع رسانی و گرفتن وقت های موجود، کار کردن روی وقت های کنسلی، واریز وجه سویس فی و… انجام دهد.
مسافر گرامی لطفا فرم وقت سفارت آمریکا خود را از طریق کادر زیر ارسال نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.

ارسال فرم وقت سفارت آمریکا

تلفن های تماس با آژانس آرشان پرواز
021-88768272
021-88176533